Sõlmeõpe ja köietöö
Kunagi ei või teada, millal läheb vaja mõnda sõlme, et kinnitada pesunöör, et laskuda turvaliselt järsult nõlvalt, teha auto vedamiseks tugev sõlm, mis lahti ei tule ega katki lähe. Selleks võtame köietöö kursusel ette järgnevad teemad :
- kus, miks ja millal kasutada sõlmi
- milliseid köisi kus ja milleks kasutada
- kuidas ronida redelit kasutamata puu otsa
- ja palju muudki.
Köietöökursuse käigus tutvustatakse noortele põhiteadmisi ja oskusi köite vallas. Lõpptulemusena teavad noored milliseid sõlmi võiks mis olukorras kasutada. Ühtlasi tehes ja õppides koos ühendab see kogemus gruppi.
Kestvus: alates 3 tunnist kuni 2 päeva.
Kirjeldus: Köietööõppe eesmärgiks on anda kogemus ja tutvustada noortele peamisi sõlmi ja köisi, mida kasutada ka igapäevaelus.
Lühema programmi korral õpime:
Tundma köietöös kasutatavaid sõlmi, köisi.
Peamisi töövõtteid, et end ega teisi vigastaks.
Õpime ennast ja teisi julgestama madalrajal.
Köietöös edasijõudnutele pakume omalt poolt programme, kus õpitakse:
Paigaldama köitest madalraja elemente, neid julgestama ja läbi viima.
Viimase ja kõige raskema ning tõsisema tasemena õpetame:
Paigaldama köitest kõrgraja elemente, neid julgestama ja läbi viima.
Päevi alustame soojaks mängimisega ning jätkame teoreetilise baasiga. Õpime sõlmi ise tegema ning peagi läheme välja juba madalelementidega tutvuma. Lõunapausilt tagasi jätkame madalelementidega, kuidas neid läbida, julgestada. Päeva lõpetame lõbusa õhulennuga üle talu maade.
Lisainfo: Palume riietuda vastavalt ilmale ja olla valmis maastikul liikumiseks. Riietus võiks sobida ka puu otsas ronimiseks, tegeleme mändidel ronimisega, kus on võimalik vaiguseks saada. Kaasa võtta kindlasti pikkade varrukatega pluus, pikad püksid, pealt kinnised jalanõud ja parajad kindad.