Orienteerumise algõpe

Programm on mõeldud klassidele, kes soovivad saada rohkem teadmisi ning kogemusi maastikul orienteerumises kaardiga. Meil käivad käsikäes teooria ning praktika. Noored õpivad kaarti lugema, enda asukoha määramist kaardil, kompassi kasutamist ja liikumist kaardiga. Orienteerumine on hea võimalus anda noortele võimalus võtta grupisiseselt vastu otsuseid ja nende eest ka üheskoos vastutada. Seda kõike läbi mängulise legendi.

Kestus: kuni 3 tundi.

Kirjeldus: Orienteerumine on iseseisvalt või grupiga looduses liikumine kaardi ja kompassi abil. Päeva alustame koos ühise soojendusega, millele järgneb kaardiõpe. Meie läbitavad teemad:

  • tähtsamad leppemärgid ja nende tähendused.
  • enda asukoha määramine kaardil.
  • kompassi ja kaardi kasutamine.
  • liikumine kaardiga.

Ka räägime teemadel, mida teha siis kui eksin ära ja kuidas leida väljapääs metsast. Hiljem paneme teooria praktikasse, kus vastavalt osalejate vanusele on eelnevalt orienteerumispunktid ja rada maha märgitud. Saanud teada enda esimese punkti liigutakse sinna ja edasi on osalistel vabad käed valimaks millisesse punkti päästma minna järgmist eksinut. Soovi korral võime punktidesse eraldi ülesanded anda. Kõik inimesed üles leitud, analüüsime tehtut.

Lisainfo: Palume riietuda vastavalt ilmale ja olla valmis maastikul liikumiseks. Suurepärase võimalusena võite lisana valida juurde külastuse Padise kloostrisse.