GPS orienteerumisega Padise kloostri külastus „Padise kloostri saladused“

Padise kindlus-klooster on püstitatud tsistertslastest munkade poolt 13 sajandil. Tegu on ainulaadse eksemplariga Põhja-Euroopas. Seiklust kloostrisse alustatakse Padiselt Kallaste talu maadelt ning seigeldes jõutakse kloostrisse, kus soovi korral tutvustatab giid noortele põnevat elu kloostris ja reisitakse mööda kloostrit ringi, mis avardab noorte silmaringi tolle ajastu kohta. Lõpus saavad noored kuuldu ja kogetu praktikasse panna, nimelt on kloostri ära peidetud üks aare!

Kestvus: kuni 3 tundi

Kirjeldus: Teeme ekskursiooni Padise kloostrisse põnevaks. Selleks alustame oma päeva orienteerudes 1,5 kilomeetri kaugusel asuvast Kallaste turismitalust. Esialgu mängime end soojaks ja tutvume legendiga, peale mida tutvustavad instruktorid Teile orienteerumiskaarti ja GPS-seadet. Edasi alustame GPS mänguga, kus igas punktis olev küsimus on seotud Padise kloostriga. Oma orienteerumise lõpetame kloostris. Soovi korral ootab meid giid ning tutvustab Padise kloostri elu 13. Sajandil (lisandub giidi tasu). Viimase asjana vaatame ringi kloostris ja otsime vastused küsimustele.

Lisainfo: Palume riietuda vastavalt ilmale ja olla valmis maastikul liikumiseks. Soovi korral on võimalik tellida giid tutvustama Padise kloostrit.