Kevadine idüll…

Seiklusring korraldab Pirita ja Jägala jõel suurvee raftingut!

Kuna suurvee hooaeg on meil kevadeti üpris lühike peab olema valvas ja ei tasu pikalt aja broneerimisega ootama jääda!

Pirita jõel algab matk Iru hooldekodu juurest ja lõppeb Kose mõisahoonete juures. Kestvust on tal umbes 1,5h ja selle ajaga saab läbida mitmeid kiirevoolulisi lõike. Iga matka alguspunktiks on Lükati silla juures asuv parkla. Pirita jõgi on sobilik ka algajatele, kuna enne veele minekut juhendab matkajuht kuidas parve juhtida ning selgitab kuidas tegevus veel välja näeb. Parved on oluliselt stabiilsemad kui kajakid või kanuud,vette kukkumist ei tasu karta, kuid sellegipoolest tuleb märjaks saamiseks valmis olla! Oluline on töötada parvel ühtse meeskonnana! Vaata tulevaid matku siit!

Jägala jõel algab matk Jägala joa alt ja sõidedakse korduvalt umbes 1 km pikkust lõiku. Kogunemiskohaks on Jägala joa parkla. Suurvee ajal pakub see Jägala lõik tõeliselt raputavat, kiiret ja närvikõdi pakkuvatt sõitu. Suurvee aeg on aga lühike, võibolla ainult 2 nädalat igal aastal. Jägala jõel paneme soovi korral rafti omalt poolt ka parvejuhi, kes aitab paati juhtida. Vaata tulevaid matku siit!

NB! Pööra tähelepanu Isiklikule varustusele – mõnusa elamuse saad vaid õigesti valmistudes: Jalga: kummikud, villased või muud soojad (matka)sokid Selga: soe pesu; vetthülgavad püksid, fliis või soe kampsun, tuule- ja vihmakindel jope Pähe: soe talvemüts, (kaela torusall) Kätte: oluline, et ka märjana jääksid käed soojaks! Võimalusel neopreen kindad, fliisist kindad või vettpidavad töökindad Oluline, et riietus laseb mugavalt ja igas suunas liigutada ning pealmise kihi märgudes jääks aluskihid kuivaks ning soojaks. Riietu kihiliselt! Lisaks võta kaasa vahetusriided ja jalanõud, veepudel või termos sooja joogiga, energiasnäkk, omal soovil ja vastutusel kaamera(veekindel või ümbrises) või gopro. Isiklik varustus paki veekindlalt nt väiksesse seljakotti!

Hetke olukorda arvestades võtame vastu üksnes ühe pere liikmeid, maksimaalselt 10 inimest grupis. Matkajatele transporti matka lõpust tagasi autode juurde ei paku. Grupi registreerumiseks kirjuta info@seiklusring.ee – osalejate arv, nimed, korraldaja telefoninumber ja e-mail.

Lisainfo: +372 5664 5916, info@seiklusring.ee