Sõpruskond Pirita jõel

Pirita jõgi saab alguse Pususoost ja suubub Tallinna lahte, see annab talle pikkuseks 99km. Alamjooksul on jõe org kaitstud Pirita jõeoru maastikukaitseala koosseisus. Logistiliselt on Pirita päris hea koha peal – Tallinna inimene ei pea kaugele sõitma, ning jõel on mitmeid mugavaid punkte matka aelguseks ja lõpuks. Looduskaunid kaitsealad jõe kallastel: Ravila mõisa park, Kämbla looduskaitseala, Kose-Uuemõisa mõisa park, Laukesoo looduskaitseala.

Pirita jõgi sobib väga västi suurvee raftinguks. Need paar varakevadist nädalat Eestimaal, kui jõgede tase tõuseb mühinal, muudavad Pirita jõe alamjooksul tõliselt nauditavaks kogemuseks mida sõpradega koos läbida. Suvel ja sügisel on Pirita jõgi pigem rahuliku loomuga ja sobib hästi ka lastele ja algajatele natukene pikemaks matkakas.

Suurvee matk Pirita jõel

Pirita jõel algab matk Iru hooldekodu juurest ja lõppeb Kose mõisahoonete juures. Kestvust on tal umbes 1,5h ja selle ajaga saab läbida mitmeid kiirevoolulisi lõike. Iga matka alguspunktiks on Lükati silla juures asuv parkla. Pirita jõgi on sobilik ka algajatele, kuna enne veele minekut juhendab matkajuht kuidas parve juhtida ning selgitab kuidas tegevus veel välja näeb. Parved on oluliselt stabiilsemad kui kajakid või kanuud,vette kukkumist ei tasu karta, kuid sellegipoolest tuleb märjaks saamiseks valmis olla! Oluline on töötada parvel ühtse meeskonnana! Vaata tulevaid matku siit!

Võta meiega ühendust ja lähme koos veele!

Lisainfo: info@seiklusring.ee, +372 5664 5916