Jägala jõgi  saab alguse Pandivere kõrgustikust ja suubub Ihastu lahte, see annab talle pikkuseks umbes 98 km. Ülemjooksul voolab Jägala läbi Kõrvemaa soode nagu Seli, Kodru ja Kakerdaja raba – just see lõik on väga populaarne kanuumatkajate sihtkoht.

Jägala jõe matkateekonna saab jaotada neljaks lõiguks:

  • Kiigumõisa – Vanaveski 3,5-4h
  • Vanaveski – Simisalu 2,5-3h
  • Simisalu – Napuveski 1,5-2h
  • Napuveski – Vetla 3-4h

Antud läbimisajad on orienteeruvad ja nendest võib valida endale kas ühe, kaks või lausa kõik neli lõiku. Kogu Kiigumõisa – Vetla marsruudi läbiksime me kindlasti kahepäevase matkana. Jägala jõe matkad sobivad kõigile alates 13. eluaastast, noorematele teeksime eelnevalt õppematka Keila jõel. Soovi korral saame me organiseerida matkale toitlustuse kui ka majutuse, samuti transpordi. Meil on Jägala jõe ääres palju koostööpartnereid, kes on valmis meid majutama – Kallisaba puhkemaja, Simisalu RMK loodusmaja, Jäneda puhkekeskus  aga alati võib ööbida ka jõe ääres telkides.

Pakume ka kombineeritud matkade varianti, mis koosnevad jalgsi-ja kanuudega matkamisest – kas ühe või kahe päevasena. Näiteks on võimalus matkata päeva esimeses pooles läbi Kodru raba, Simisalus kanuudesse hüpata ja matk lõpetada Napuveskis.

Peame oluliseks, et õpilaste matkakogemus oleks võiumalikult mitmekesine. Lisategevusena on võimalus läbida Valgehobusemäel discgolfirada ja ronida mäe tipus asuvasse vaatetorni. Või külastada Vargamäel asuvat Tammsaare muuseumi. Seiklusring võib matka ajal ka meeskonnategevusi organiseerida.

Võta meiega ühendust ja paneme teile sobiva matka kokku!

Hinnapakkumise ja informatsiooni saamiseks palume pöörduda:

Valdo Kangur, +372 5664 5916

info@seiklusring.ee