Ellujäämiskoolitus „Vana Kalevi“ moodi

Kalev kasvatas Kalevipojast uskumatu vägilase. Kuidas ta seda tegi? Soovime Teile õpetada mõningaid nippe, kuidas kangelase moodi metsas toime tulla. Kuidas elada üle öö metsas eksimine korral.

Kestvus: alates 3 tunnist.

Kirjeldus: Ellujäämisõppe programm on välja töötatud põhimõttel „Learning by doing“ ehk „Õppimine läbi tegemise“. Siin õpitakse looduses toime tulema ja endale esmavajaliku (vesi, tuli, magamisase) organiseerimisega olukorras, kus on selge, et metsa tuleb jääda pikemaks ajaks. Peale praktiliste oskuste saavad noored juurde eelkõige enesekindlust igas olukorras toime tulema, omavahel koopereeruma, juhtima, võtma vastutust. Suurepärane võimalus kasvatada eneseusaldust ja otsustusvõimet. Selles programmis kogetut kasutate kindlasti hilisemas elus. Ellujäämiskursus toimub Kalevipoja teemapargi maadel või teie poolt soovitud kohas. Kursus algab kogunemisega, kus läbitakse teemad, mida selga panna, mida teha enne metsa minekut ja õpitakse lugema orienteerumiskaarti. Edasi otsitakse heli peale metsa eksinut. Seejärel jätkatakse lõkkekoha ja varjualuse valikuga ning õpitakse tegema tuld, varjualust ja keetma vett plastikpudelis. Korralik laager püsti pandud, teeme lõkkeleiba ja taskulambi metsast välja liikumiseks. Teiega jagavad oma teadmisi kogenud instruktorid.

Peamised teemad, mis läbitakse ellujäämise kursusel:

 STOP reegel

 Riietumine

 Isiklik ellujäämiskomplekt ja varustus mis võiks alati kaasas olla, seljakotis, autos.

 Lõkkekoha ehk oma öise ööbimiskoha valik, tule süütamine  erinevate abivahenditega, lõkkepuude valik. Tule süütamise erinevad viisid ja looduslikud materjalid.

 Lõkke ja süütamisprotsessi ettevalmistus.

 Vee keetmine käepäraste vahenditega, plastpudelis, lume sulatamine ( kui on lund )

 Istumis- magamisalus kas siis lõkke ääres või puu ääres, seljatugi, reflektor üleelamisfooliumist, tuulevari öö üleelamiseks.

 Taskulamp, ühe kahe näidise tegemine grupi peale.

 Kuidas teha ennast märgatavaks ja anda märku otsijatele

Lisategevused:

 Lõkkeleib

 Kuidas teha tuleroosi.

Maksumus:

15 kuni 20 õpilast20 kuni 30 õpilastüle 30 õpilase
25 € (eurot)20 € (eurot)15 € (eurot)

 

*Hinnad on antud õpilase kohta ja sisaldavad käibemaksu. Kõik hinnad sisaldavad   teemapargi tasu (muuseumipilet ning vajaduse korral ka saali ja riietehoiu kasutamist.)

Lisainfo: Palume riietuda vastavalt ilmale. Võimalusel võtta kaasa oma pealamp, plastikpudel, tühi plekkpurk, oma taskunuga ja töökindad. Programmile lisandub Kalevipoja muuseumi külastus.